Začetna stran Operativa Intervencije 22.5.2015 Izlitje nevarne snovi

22.5.2015 Izlitje nevarne snovi

DSC 0681Ob 9.02 smo bili s strani Regijskega centra za obveščane Ljubljana obveščeni, da je v vrtcu na območju Kamnika prišlo v pralnici do izlitja nevarne snovi. Na mesto dogodka je odšlo 6 gasilcev z vozilom za posredovanja pri nesrečah z nevarnimi snovmi, hkrati pa je na mesto intervencije izvozilo tudi teritorialno društvo PGD Duplica z gasilsko avtocisterno in 6 gasilci.

Dežurna služba našega društva je takoj vzpostavila stik tudi s tehnično službo vrtca, ki je posredovala vse potrebne podatke o izliti nevarni snovi. Gasilci smo z ustreznimi zaščitnimi sredstvi vstopili v objekt, izmerili koncentracijo nevarne snovi, sod iz katerega je snov iztekala ustrezno zatesnili in iznesli na prosto ter prostore počistili in prezračili. Skladno s pravili so bili otroci ob našem prihodu že evakuirani in napoteni v osnovno šolo Marije Vere. Tri osebe, ki so bile v stiku z nevarno snovjo še pred našim prehodom, so bile prepeljane na pregled na kamniško urgenco. Nevarno snov so prevzeli delavci podjetja Kemis. Intervencija je trajala 1,5 ure, na poziv se je odzvalo 11 gasilcev našega društva.

imageimageimageimage